LBAL finālā iekļūst Rumba/LSPA un BK Filter

5. Aprīlis 2018

5.aprīļa vakarā LSPA zālē notika LBAL pusfinālspēles. Pirmajā no tām tikās regulārā turnīra uzvarētāji Rumba/LSPA un BK Alsviķi/Steelconstructor, kuri ieņēma 4.vietu. Spēles pirmā ceturtdaļa pagāja līdzīgā cīņā, un tā noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 18:18. Nākamajās 10 minūtēs regulārās sezonas uzvarētājiem izdevās iegūt nelielu pārsvaru - puslaika pārtraukuma rezultāts bija 38:31 Rumba/LSPA labā. Trešajā ceturtdaļā Alsviķu komandai brīžiem izdevās pietuvoties 2-4 punktu attālumā, tomēr pārņemt vadību neizdevās ne reizi. Pašās ceturtdaļas beigās Rumbas komandai izdevās vairāki precīzi izbrukumi, un ceturtdaļai noslēdzoties, komanda bija vadībā ar 8 punktu starpību - 59:51. Noslēdzošajā ceturtdaļā spēles gaita būtiski nemainījās. Ar milzīgu azartu un enerģiju spēlējošā Alsviķi/Steelconstructor komanda centās sadeldēt rezultāta starpību, tomēr uz katru viņu precīzo uzbrukumu Rumba/LSPA komanda atbildēja ar to pašu. Alsviķu komandai nepalīdzēja arī presings pašās spēles beigās, un Rumba/LSPA nodrošināja iekļūšanu finālā, uzvarot ar rezultātu 77:65. Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā bija Arvis Savčenko ar 19 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām. 16 punkti Jēkabam Biteniekam. BK Alsviķi/Steelconstructor rindās rezultatīvākais bija Lauris Bērziņš ar 15 punktiem. 14 punkti un 8 atlēkušās bumbas Artūram Lūsim, bet 11 punkti Aigara Gaiļa kontā. Dienas otrajā pusfināla spēlē sacentās BK Filter, kuri pēc regulārā turnīra bija 2.vietā, un BK Salaspils, kuri ieņēma 3.vietu. Šajā spēlē īsta intriga izpalika, jo jau no paša spēles sākuma BK Filter izvirzījās vadībā. Pēc pirmās ceturtdaļas vadība bija 4 punkti - 23:19, tomēr jau nākamās 10 minūtes Salacgrīvas puses komanda spēja uzvarēt ar 20:7, un puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 43:26. Otrajā puslaikā BK Salaspils brīžiem spēja samazināt starpību līdz 9-10 punktiem, tomēr pašu vājā precizitāte no trīspunktu līnijas (visā spēlē 3/27 jeb 11%) neļāva komandai reāli pacīnīties par uzvaru. Gluži pretēji - spēles beigās ar vairākiem precīziem Kristapa Kalniņa uzbrukumiem BK Filter pārsvars sasniedza 21 punktu. Mača gala rezultāts - 85:64. Rezultatīvākais BK Filter sastāvā bija jau pieminētais Kristaps Kalniņš ar 28 punktiem. 12 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 8 rezultatīvās piespēles Edgaram Šilbergam, bet 12 punkti un 9 bumbas - Daumantam Pabriežam. BK Salaspils sastāvā veiksmīgākais ar 15 punktiem un 10 bumbām bija Jānis Lasmanis. 11 punkti un 8 bumbas Pētera Lunta kontā. Pēc šī vakara cīņām ir noskaidrojies, ka LBAL finālspēlēs O.Kalpaka skolā (Skrindu ielā 1, Rīgā) 7.aprīlī plkst.18:15 spēlē par 3.vietu sacentīsies BK Alsviķi/Steelconstructor un BK Salaspils. Pēc tam, plkst. 20:15 būs lielais fināls, kurā savā starpā mērosies Rumba/LSPA un BK Filter.