BK Salaspils nodrošina vietu Final 4 ar uzvaru pār BK Liepāja

26. Februāris 2018

Pirmdienas, 26.februāra vakarā Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijas laukumā tikās BK Liepāja un BK Salaspils. Spēli daudz veiksmīgāk iesāka Liepājas basketbolisti, ātri izvirzoties vadībā ar 9:0, liekot pretiniekiem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Līdz ceturtdaļas beigām BK Salaspils spēja starpību sadeldēt tikai par 1 punktu - pēc nospēlētām 10 minūtēm rezultāts bija 16:8. Otrajā ceturtdaļa bija daudz rezultatīvāka. Atsevišķi vērtējot otrās 10 minūtes, tās ar 26:22 uzvarēja BK Salaspils, tomēr kopējais rezultāts saglabājās 38:34 laukuma saimnieku - Liepājas basketbolistu labā. Galvenais pagrieziena punkts šajā spēlē bija trešā ceturtdaļa. Tajā BK Salaspils ar, galvenokārt, Jāņa Lasmaņa pūlēm pārņēma vadību, un pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar 60:51. Pēdējā ceturtdaļā nopietni pavērsieni nenotika - Liepājas neizdevās pietuvoties tuvāk par -6, un BK Salaspils izcīnīja 9 uzvaru aizvadītajās 15 spēlēs ar rezultātu 75:67. Ar šo uzvaru salaspilieši oficiāli nodrošināja vietu Final 4 turnīrā, kas notiks 5.-7.aprīlī. BK Liepājai pēc šīs spēles ir 5 uzvaras 15 spēlēs, un komanda vēl saglabā teorētiskas iespējas iekļūt izslēgšanas turnīrā. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Jānis Lasmanis ar 31 punktu un 15 atlēkušajām bumbām. Sandim Ceplītim 17 punkti un 17 bumbas, bet par spēles MVP tika atzīts Valdis Razumovskis, kura kontā 14 punkti un 10 rezultatīvās piespēles. BK Liepāja sastāvā 18 punktus guva Artūrs Grikke, bet pa 14 pievienoja Atis Eglītis un Raivis Kabiņeckis.