Kārtējās spēlēs uzvaras izcīna BK Salaspils un BK FIlter

8. Janvāris 2018

Pirmā no 2 vakara spēlēm notika Rīgas Ziemeļvalstu ģimnāzijā, kurā tikās BK Salaspils un BK Liepāja. Pirmā ceturtdaļa pagāja sīvā spēlē, tomēr tās pašās beigās dažu punktu pārsvaru ieguva viesi no Salaspils. Galvenokārt, pateicoties ievērojamam daudzumam uzbrukumā izcīnīto atlēkušo bumbu, arī otrā ceturtdaļa pagāja ar nelielu BK Salaspils pārsvaru. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 44:37. Puslaika pārtraukumā notiekošajā Jāņa Strēlnieka trīspunktu metienu konkursā uzvaru izcīnīja Valdis Razumovskis, kurš BK Liepāja pārstāvi Didzi Dāli pārspēja ar rezultātu 7:2. Arī otrā spēles daļa BK Liepāja komandai neizdevās kā iecerēts. Pretinieki jau ar pirmajām minūtēm ieguva divciparu punktu pārsvaru un bez lieliem Liepājas komandas izrāvieniem noturēja pārsvaru arī līdz spēles beigām. Gala rezultāts 93:75. BK Salaspils izcīnīja 5 uzvaru 9 aizvadītajās spēlēs, BK Liepājai 9 spēlēs izdevies tikt pie 2 uzvarām. Ar kārtējo iespaidīgo Double-Double uzvarētāju rindās izcēlās Jānis Lasmanis - 24 punkti un 19 atlēkušās bumbas. 18 punkti Kristapam Žvīgulim, bet Double-Double sasniedza arī Sandis Ceplītis - 14 punkti un 17 bumbas. BK Liepāja rindās rezultatīvākie bija Mārtiņš Striks ar 18 punktiem, kā arī Didzis Dāle un Kristiāns Šmits, katrs gūstot 11 punktus. Dienas otrajā spēlē Meža skolā tikās BK Filter un BK Alsviķi/Steelconstructor. Pats sākums veiksmīgāks izdevās Alsviķu komandai, kura pirmo ceturtdaļu noslēdza ar 8 punktu pārsvaru - 19:11. Otrajā ceturtdaļā BK Filter spēja rezultātu līdzsvarot, un pārtraukumā doties jau esot vadībā - 31:28. Kvalitatīvajā puslaika pārtraukuma trīspunktu metienu konkursā ar ļoti augstu precizitāti izcēlās abi spēlētāji, tomēr mazliet veiksmīgāks bija BK Alsviķi/Steelconstructor pārstāvis Toms Roziņš, kurš ar 7:6 pārspēja BK Filter snaiperi Egonu Vildi. Spēles trešajā ceturtdaļā sāka izpausties BK Filter garākais spēlētāju soliņš (pretinieki uz spēli bija ieradušies tikai 7 cilvēku sastāvā). Šo 10 minūšu nogriezni laukuma saimnieki uzvarēja ar rezultātu 26:13, ieliekot stabilus pamatus uzvarai arī visā spēlē. Pēdējā spēles ceturtdaļā par spīti dažiem Alsviķu komandas mini-izrāvieniem, BK Filter pārsvars bija pietiekami stabils, lai spēlei noslēdzoties varētu svinēt 7 uzvaru 9 spēlēs ar rezultātu 75:58. Turpretī, BK Alsviķi/Steelconstructor bilance pēc šī zaudējuma ir 4-4. Rezultatīvākais BK Filter sastāvā bija Edgars Šilbergs ar 19 punktiem (+8 rezultatīvās piespēles). 15 punkti un 9 atlēkušās bumbas Edgara Brumermaņa kontā, bet par spēles MVP tika atzīts Daumants Pabrieža - 11 punkti, 8 piespēles un 5 atlēkušās bumbas. Daumantam esot laukumā, komanda guva par 25 punktiem vairāk nekā pretinieki. BK Alsviķi/Steelconstructor sastāvā veiksmīgākie bija Andris Pētersons ar 21 punktu un 11 atlēkušājām bumbām, kā arī līgas labākais metienu bloķētājs Viesturs Vilkaušs - 19 punkti, 17 bumbas un 4 bloķētie metieni.