BK Salaspils pirmā uzvara, BK Filter turpina bez zaudējumiem

16. Novembris 2017

16. novembrī LBAL līgā notika 2 spēles. Pirmajā no tām Salaspils sporta skolā tikās BK Salaspils un Liepāja. Spēles pirmo ceturtdaļu veiksmīgāk iesāka laukuma saimnieki, to uzvarot ar 20:12. Līdz pirmā puslaika beigām BK Salaspils savu pārsvaru palielināja par vēl 1 punktu - 32:23. Pārtraukumā J.Strēlnieka trīspunktu metienu konkursā mājnieku komandas pārstāvis Valdis Razumovskis turpināja iesākto "win streak" (3 uzvara pēc kārtas), ar 7:4 pārspējot Liepājas pārstāvi Kristiānu Godiņu. Spēles otrajā puslaikā BK Salaspils neizdevās jūtami atrauties no pretiniekiem, tomēr pārsvars turējās pietiekami stabils, lai šaubu par uzvarētāju nerastos. Spēle noslēdzās ar rezultātu 70:63, BK Salaspils komandai izcīnot pirmo uzvaru šī gada turnīrā. Rezultatīvākais spēlētājs BK Salaspils sastāvā bija Jānis Lasmanis - 19 gūtie punkti, kurš arī saņēma līgas atbalstītāju - "Ezītis Miglā" balvu kā spēles MVP. Ar attiecīgi 14 un 11 punktiem viņam palīdzēja Kristaps Žvīgulis un Renārs Stacēvičs. Liepājas komandas sastāvā rezultatīvākie bija Mārtiņš Striks ar 15 gūtajiem punktiem un Artūrs Grikke ar 12 punktiem. Dienas otrajā spēlē LSPA zālē tikās BK Alsviķi/Steelconstructor pret BK Filter. Jau no spēles pirmajām minūtēm vadību pārņēma BK Filter, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar 20:16. Alsviķu komandai problēmas ar metienu realizāciju turpinājās arī otrajās 10 minūtēs, un puslaika pārtraukumā ar BK Filter devās ar 12 punktu pārsvaru - 35:23. Otrajā puslaikā spēles gaita ievērojami nemainījās - laukumā bija vērojama 2 līdzvērtīgu komandu cīņa ar vienu lielu atšķirību - ja BK Filter spēja realizēt arī metienus no sarežģītām situācijām, tad BK Alsviķi/Steelconstructor spēlētājiem bumba bieži neatrada ceļu grozā arī no ļoti izdevīgām pozīcijām. Spēles beigu signālam skanot, BK Filter varēja svinēt jau ceturto uzvaru pēc kārtas ar rezultātu 90:59. Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā bija Daumants Pabrieža - 24 gūtie punkti, 6 atlēkušās bumbas un 7 rezultatīvas piespēles. Ar iespaidīgu Double-Double izcēlās Eduards Alberts Vīksna - 19 punkti un 18 atlēkušās bumbas. BK Alsviķi/Steelconstructor sastāvā veiksmīgākais bija Mārtiņš Pētersons - 25 punkti un 14 atlēkušās bumbas, 18 punkti Viestura Vilkauša kontā. Jāatzīmē, ka šajā spēlē tika labots viens LBAL rekords - Viesturs Vilkaušs bloķēja 6 pretinieku komandas spēlētāju metienus. J.Strēlnieka trīspunktu konkursā par vienu soli tuvāk ceļojumam uz Grieķiju savu komandu pietuvināja BK Filter spēlētājs Egons Vilde, kurš savu oponentu pārspēja ar rezultātu 7:6.