Par LBAL 2018./2019.gada čempioniem kļūst Rumba/LSPA, 3.vietu izcīna Alsviķi/Steelconstructor

15. Aprīlis 2019

Ar 2 aizraujošām spēlēm sestdien 13.aprīlī noslēdzās Latvijas basketbola alternatīvās līgas (LBAL) 11.sezona. Kā jau minēts iepriekš, abas finālspēles notika Mārupes sporta centrā, Kantora ielā 97, Mārupē. Pirmās laukumā devās komandas, kuras sacentās par 3.vietu - BK Filter pret Alsviķi/Steelconstructor. Visa spēle pagāja kā pa viļņiem. Pats sākums veiksmīgāks padevās Alsviķu komandai, kuri izvirzījās vadībā ar +7 tomēr līdz ceturtdaļas beigās BK Filter spēja rezultāta starpību samazināt līdz 25:26. Otrajā ceturtdaļā izrāviens 10:0 padevās BK Filter, kuri uz brīdi bija vadībā arī ar +11, un puslaiku spēja noslēgt, esot vadībā ar 46:40. Spēles svarīgākie notikumi norisinājās 3.ceturtdaļā. Alsviķi/Steelconstructor pārgāja uz zonas aizsardzību, kas izrādījās ļoti veiksmīga un palīdzēja komandai iesākt izšķirošo izrāvienu. Atsevišķi vērtējot, 3.ceturtdaļu Alsviķu komanda uzvarēja ar 28:15, kas pirms pēdējām 10 minūtēm komandai deva 7 punktu pārsvaru. Pēdējās 10 minūtēs laukumā notika ļoti azartiska un emocionāla cīņa, jo bija redzams, ka abas komandas ļoti grib izcīnīt šo uzvaru. Spēlējot ar vārdiem neaprakstāmu pašatdevi, un pāris uzbrukumos veiksmīgi realizējot metienus uzbrukuma pēdējās sekundēs, Alsviķi/Steelconstructor komanda pašās spēles beigās spēja ne tikai nepielaist pretiniekus tuvāk, bet pat palielināt savu pārsvaru un izcīnīt skaistu uzvaru ar 90:75, pelnīti iegūstot 3.vietu šī gada turnīrā. Rezultatīvākais šajā spēlē Alsvīķu komandas sastāvā bija Lauris Bērziņš, kurš guva 22 punktus. 15 punkti Viesturam Vilkaušam, 14 Artūram Vītolam, bet ar 11 punktiem un 7 piespēlēm atzīmējās Niks Gaigalietis. BK Filter sastāvā ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Kristaps Kalniņš. 14 punktus guva Kārlis Valenieks, bet 13 - Daumants Pabrieža. Sezonas pašā svarīgākajā spēlē - finālā sacentās vairākkārtējie līgas čempioni Rumba/LSPA komanda pret BK Salaspils, kas šajā līgā finālā iekļuva pirmo reizi. Jāteic, ka Salaspils komandas izredzes uz uzvaru ievērojami samazināja 2 vadošu spēlētāju prombūtne - dažādu iemeslu dēļ laukumā nevarēja doties ne Sandis Ceplītis, ne Reno Silavs. Pašā spēles sākumā ritēja līdzīga un mazrezultatīva spēle, tomēr jau ceturtdaļas beigās pirmais izrāviens padevās Rumbas komandai, kuri pirmās 10 min;utes spēja uzvarēt ar 21:13. Arī otrajā ceturtdaļā Jāna Rimbenieka trenētā komanda turpināja izrāvienu. Puslaika pārtraukumā ejot, rezultāts bija 40:25. Epizodiski Salaspils komandai izdevās labi mini-izrāvieni, tomēr bija jūtams Silava un Ceplīša trūkums, jo brīžiem komandai pietrūka līderu, kas veiksmīgas kombinācijas spētu pabeigt ar rezultaīvu metienu. Trešajā ceturtdaļā Rumba/LSPA komanda turpināja iesākto, noņemot visus jautājumus par mača uzvarētāju. Pēdējās 10 minūtēs BK Salaspils spēja starpību nedaudz samazināt, tomēr pretinieku uzvara apdraudēta netika. Spēles gala rezultāts - 74:61, un par 2018./2019. gada sezonas uzvarētājiem varam apsveikt RUMBA/LSPA komandu. Rezultatīvākais čempionu sastāvā bija Jānis Leimanis ar 18 gūtajiem punktiem. 12 punkti Kasparam Zālītim, kurš arī tika atzīts par Final 4 MVP. BK Salaspils rindās veiksmīgākie bija Uģis Kasparāns ar 18 punktiem (tālmetieni 4/7), kā arī Jānis Lasmanis, kurš guva 12 punktus, izcīnīja 22 atlēkušās bumbas un atdeva 8 rezultatīvās piespēles. LBAL organizatoru vārdā vēlamies pateikt milzīgu paldies visām komandām, kuras piedalījās šīs sezonas turnīrā! Uz tikšanos jau oktobrī!