BK Salaspils ar 94:86 pārspēj BK Filter un pirmo reizi iekļūst LBAL finālā

11. Aprīlis 2019

LBAL pusfinālu dienas otrajā spēlē sacentās BK Salaspils pret BK Filter. Bija sagaidāma ļoti līdzīga cīņa, jo regulāro turnīru abas komandas pabeidza ar vienādu bilanci 14-4. Pretēji visām prognozēm, spēles sākumā ļoti ātri pārsvaru spēja iegūt Salaspils komanda, pirmās 10 minūtes uzvarot ar 27:14. Arī otrajā ceturtdaļā salaspilieši turpināja izrāvienu, izceļoties ar daudz precīziem tālmetieniem. Turpretī, BK Filter komandai nepavisam nesekmējās ar uzbrukumu. Tika mesti garām metieni no vislabākajām pozīcijām, kas pagājušās sezonas finālistus pēc nospēlētām 20 minūtēm bija nostādījusi ļoti neapskaužamā situācijā. Puslaika rezultāts - 53:26. Tā nebūtu BK Filter komanda, kas padotos. Neskatoties uz pretinieku pārsvaru, otro puslaiku Salacgrīvas puses komanda iesāka ļoti apņēmīgi, ceturtdaļas sākumā veicot izrāvienu 12:0, un samazinot BK Salaspils pārsvaru līdz 17 punktiem - 55:38. Trešās ceturtdaļas otrā puse pagāja līdzīgā cīņā. Salaspilij izdevās apturēt pretinieku izrāvienu un saglabāt pietiekami konfortablu pārsvaru. Pēc nospēlētām 30 minutēm, BK Salaspils atradās vadībā ar 72:54. Arī pēdējā ceturtdaļā par spīti ievērojamam pretinieku pārsvaram uz tablo, BK Filter ne uz brīdi nedomāja padoties. Pašās spēles beigās tai izdevās pietuvoties līdz -6, tomēr apzināto sodu taktika rezultātu nedeva, jo BK Salaspils kapteinis Valdis Razumovskis spēja realizēt 3 no 4 soda metieniem un nodrošināt savas komandas uzvaru. Spēles beigu rezultātā BK Salaspils uzvarēja ar 94:86, pirmo reizi komandas vēsturē iekļūstot LBAL finālā. BK Filter nāksies spēkoties par 3.vietu pret Alsviķi/Steelconstructor. Arī šajā spēlē gaidāma ļoti spraiga cīņa, jo Alsviķu komanda jau pusfinālā pret Rumba/LSPA pierādīja, ka nevienai komandai šajā Final 4 nekas pa brivu dāvināts netiks. Šajā spēlē BK Salaspils sastāvā rezultatīvākais ar 27 punktiem un 16 bumbām bija Jānis Lasmanis. 25 punkti un 8 bumbas Valdim Razumovskim, bet pa 13 punktiem guva Uģis Kasparāns un Edgars Ziediņš. BK Filter rindas veiksmīgākais ar 22 punktiem bija Kristaps Kalniņš. 19 punkti, 14 bumbas un 7 rezultatīvās piespēles Eduardam Albertam Vīksnam, bet 15+10 Edgaram Brumermanim. Šīs sezonas LBAL turnīrā vēl atlikušas 2 spēles. Šīs nedēļas sestdienā, 13. aprīlī Mārupes sporta kompleksā Kantora ielā 97, plkst. 18:00 cīņā par 3.vietu sacentīsies BK Filter un Alsviķi/Steelconstructor komandas. Savukārt, 20:00 notiks lielais fināls, kurā cīņā dosies Rumba/LSPA un BK Salaspils.