Pirmais no finālistiem noskaidrots pagarinājumā-Rumba/LSPA ar 87:82 pārspēj Alsviķi/Steelconstructor

11. Aprīlis 2019

Pienākuši izšķirošie notikumi LBAL 2018./2019.gada sezonas turnīrā. Ceturtdien, 11.aprīļa vakarā LSPA zālē notika pusfināla spēles. Pirmajā no tām sacentās daudzkārtējie LBAL čempioni Rumba/LSPA un Alsviķi/Steelconstructor. Uzreiz jāteic, ka visa spēle pagāja ļoti saspingtā gaisotnē, jo abas komandas ļoti labi saprata šīs cīņas nozīmīgumu. Spēles laikā bija daudz emociju gan pret pretiniekiem, gan savas komandas spēlētājiem, gan arī tiesnešiem. No tiesāšanas viedokļa šī bija ļoti grūta spēle, jo tā bija ļoti fiziska, ar daudz savstarpējas kontakta cīņas starp spēlētājiem. Rezultāts auga līdzīgi. Visas cīņas garumā nevienai no komandām neizdevās iegūt pārsvaru, kas būtu lielāks par 6 punktiem. Pirmo ceturtdaļu ar 24:23 savā labā noslēdza Alsviķu komanda. Otrajās 10 minūtēs vadību pārņēma Rumba/LSPA, bet jūtamu pārsvaru iekrāt neizdevās. Puslaika pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 44:40. Trešo ceturtdaļu ļoti aktīvi iesāka Alsviķi/Steelconstructor komanda, kura veica izrāvienu 12:0, un uz brīdi izvirzījās vadībā ar +6, un trešo ceturtdaļu noslēdza esot vadībā ar 63:59. Pēdējās pamatlaika 10 minūtēs komandas uz maiņām atradās vadībā un rezultāts auga līdzīgi. 20 sekundes pirms mača beigām Alsviķu komanda pie -2 izvēlējās negaidīt uzbrukuma beigas un devās caurgājienā, kas bija veiksmīgs, panākot neizšķirtu 73:73, kad spēlēt bija atlikušas 7 sekundes. Rumba/LSPA pēdējais uzbrukums bija nesekmīgs, kas nozīmēja, ka bija jāspēlē pagarinājums. Bezmaksas basketbola 5 minūtes kļuva par Rumba/LSPA saspēles vadītāja Kaspara Zālīša dominanci. Pirmās papildlaika 3 minūtes pagājā līdzīgā spēlē, bet tad Zālītis ar 2 caurgājieniem un 4 realizētiem soda metieniem nodrošināja komandai iespēju aizstāvēt titulu šīs sezonas finālā, izvirzot Rumba/LSPA vadībā ar +5 un noturot pārsvaru līdz spēles beigām. Gala rezultāts - 87:82. Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā bija jau pieminētais Kaspars Zālītis, kurš guva 29 punktus, izcīnīja 6 atlēkušās bumbas un atdeva 6 piespēles. 19 punkti, 17 bumbas un 6 piespēles Arvim Savčenko, bet 15 punkti un 9 bumbas Jēkabam Biteniekam. Alsviķi/Steelconstructor sastāvā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija komandas līderis Lauris Bērziņš. 17 punkti un 9 atlēkušās bumbas Mārtiņam Pētersonam, bet 13 punktus guva Niks Gaigalietis. Double-Double Andra Pētersona kontā - 11 punkti un 10 bumbas.