BK Salaspils ar milzīgām grūtībām kļūst par pirmajiem FINAL 4 dalībniekiem

3. Aprīlis 2019

Trešdienas, 3.aprīļa vakarā notika pirmā LBAL ceturtdaļfinālu sērijas atbildes spēle, kurā Meža skolā sacentās BK Anzāge un BK Salaspils basketbola komandas. Pēc pirmās spēles BK Salaspils bija iekrājuši 6 punktu pārsvaru. šīs spēles pirmā ceturtdaļa pagāja ļoti mazrezultatīvā spēlē, kurā pārmaiņus vadībā bija gan viena, gan otra komanda. Tā noslēdzās ar minimālu BK Anzāģe pārsvaru - 11:10. Otrajās 10 minūtēs Anzāģes komanda vēlreiz pierādīja, ka šajā sērijā ir ļoti nopietni noskaņojušies izslēgt no turnīra regulārās sezonas 2.vietas ieguvējus. Pēc nospēlēta pirmā puslaika BK Salaspils atradās iedzinējos ar 25:33. Jāatzīmē, ka pirmajā puslaikā izteikti dominēja BK Anzāģe uzbrucējs Jānis Ābols un saspēles vadītājs Intars Jansons, kuri divatā bija guvuši 80% no komandas punktiem. Spēles trešajā ceturtdaļā turpinājās BK Anzāģe dominance, kura uz brīdī ļāva saniegt komandai pat 20 punktu pārsvaru. Pašās ceturtdaļas beigās Salaspils komandai izdevās starpību samazināt līdz -16. Pēc 30 nospēlētām minūtēm tablo informāja, ka BK Anzāģe ir vadībā ar 55:39, kas 2 spēļu summā komandai deva 10 punktu pārsvaru. Spēles pēdējās 10 minūtēs iepriekš diezgan miegaini spēlējošā BK Salaspils komanda aktivizējās un palēnām sāka samazināt pretinieku pārsvaru. Ja spēles gala iznākums (BK Anzāģe uzvara) bija prognozējama jau labu laiku pirms spēles beigām, sērijas uzvarētājs izšķīrās pēdējā minūtē. Brīdī, kad 2 spēļu summā Anzāģei bija -1, Jāņa Rogas komandai neizdevās rezultatīvi noslēgt savu uzbrukumu. Turpretī, laukuma otrā galā Valdis Razumovskis realizēja 2 soda metienus, komandas vadību 2 spēļu summā palielinot līdz +3. Pēdējais BK Anzāģe uzbrukuma neizdevās tā kā cerēts, līdz ar to, šajā spēlē BK Anzāģe spēja izcīnīt uzvaru ar 65:61, uzvarot BK Salaspils komandu pirmo reizi savas komandas vsturē. Komandai par to bija mazs gandarījums, jo 2 spēļu summā BK Salaspils triumfēja ar 2 punktu pārsvaru, līdz ar to, kā pirmie nodrošinot ceļazīmi uz nākamajā nedēļā notiekošo Final 4 turnīru. Rezultatīvākais BK Salaspils sastāvā bija Valdis Razumovskis, kurš guva 15 punktus. Uģis Kasparāns komandas kontam pievienoja 13 punktus un 13 atlēkušās bumbas, bet 9 punkti un 16 bumbas Jāņa Lasmaņa kontā. BK Anzaģe sastāvā rezultatīvākais ar 21 punktu un 10 bumbām bija Jānis Ābols. Intars Jansons guva 13 punktus un izcīnīja 8 atlēkušās bumbas, bet ar 11 punktiem atzīmējās komandas vadītājs Agris Bileskalns.