D.Pabriežam 35+9+6, BK Filter pirms atbildes spēles iekrāj +18

1. Aprīlis 2019

Pirmdien, 1. aprīlī notika pēdējā LBAL pirmās kārtas ceturtdaļfināla spēle, kurā savā starpā sacentās laukuma saimnieki BK Liepāja pret BK Filter. Pirmais puslaiks pagāja ļoti ātrā un rezultatīvā spēlē. Pateicoties Daumanta Pabriežas veiksmīgai spēlei uzbrukumā, BK Filter pēc nospēlētām 20 minūtēm spēja iekrāt 16 punktu pārsvaru - 55:39. Spēle kopumā bija līdzīga, tomēr viesu pārsvaru nodrošināja labāka metienu precizitāte, kā arī aktīvāka cīņa pēc uzbrukuma bumbām, kas deva daudzus otrās iespējas punktus. Spēles otrajā puslaikā aktivizējās BK Liepāja uzbrukuma līderis Jānis Zicāns, kurš ar vairākiem ļoti grūtiem tālmetieniem no vismaz 8 metru attāluma spēja savu komandu uz brīdi pietuvināt līdz -8. Tomēr, pašu galotni atkal veiksmīgāk spēja nospēlēt BK Filter. Pretinieku aizsardzību turpināja terorizēt Pabrieža, ar precīziem metieniem un piespēlēm viņam palīdzēja Edgars Šilbergs, bet zem groziem dominēja E.A.Vīksna. Pēdējās 4 spēles minūtes Salacgrīvas puses komanda uzvarēja ar 17:8, un tas ļāva komandai pirms atbildes spēles iekrāt 18 punktu pārsvaru. Spēles gala rezultāts 98:80. Tomēr, par spīti zaudējumam jāatzīmē ar Liepājas komandas cīņasspars, kuri par spīti nelabvēlīgajam rezultātam un pretinieku auguma pārsvaram cīnījās līdz pēdējai sekundei un netaisījās pretiniekiem neko dāvināt. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju sastāvā bija jau iepriekš pieminētais Daumants Pabrieža, kurš guva 35 punktus (tālmetieni 6/12), izcīnīja 9 atlēkušās bumbas un atdeva 6 piespēles. Edgars Šilbergs guva 20 punktus, izcīnīja 11 bumbas un atdeva 6 piespēles, un Double-Double arī Eduardam Albertam Vīksnam - 12 punkti un 10 bumbas. BK Liepāja sastāvā pārliecinoši rezultatīvākais bija Jānis Zicāns - 27 punkti (tālmetieni 8/17). Double-Double sasniedza Artūrs Grikke, gūstot 17 punktus un izcīnot 13 bumbas, bet ar 12 punktiem atzīmējās Kristaps Straume.