BK Salaspils tikai pagarinājumā pārspēj LSPA

11. Marts 2019

Nedēļas pirmajā spēlē LSPA zālē sacentās laukuma saimnieki LSPA basketbolisti pret BK Salaspils. Abām komandām šī bija svarīga spēle, jo BK Salaspils turpināja cīņu par 2.vietu regulārajā turnīrā un nosacīti vieglāku pretinieku Play-Off, kamēr LSPA komandai šī bija pēdējā iespēja aizķerties cīņā par vietu Play-Off, jo ar bilanci 4-12 tā pagaidām ieņēma 9.vietu. Pirmajā puslaikā daudz veiksmīgāk spēlēja Salaspils basketbolisti, kuri samērā viegli izvirzījās vadībā ar 22:6, un visu pirmo puslaiku atradās vadībā ar vairāk kā 10 punktu pārsvaru. Puslaiks noslēdzās ar rezultātu 52:41. Otrajā puslaikā vairāk kā 50 sanākušo skatītāju atbalstīti, daudz aktīvāk sāka spēlēt LSPA basketbolisti, kuri ar 3 ārējo spēlētāju - Māra Pļavenieka, Armanda Jakušenoka un Ērika Liepas veiksmīgajiem uzbrukumiem palēnām deldēja BK Salaspils pārsvaru. Pēc trešās ceturtdaļas viesu pārsvars bija tikai 3 punkti - 65:62. Spēles pēdējā ceturtdaļā noritēja līdzīga cīņa. Tās sākumā joprojām vadībā atradās BK Salaspils, tomēr tuvojoties mača beigām, arvien izteiktāk iniciatīvu pārņēma LSPA, kuri arī pāris minūtes pirms spēles beigām spēja pārņemt vadību. Pamatlaika pēdējās divās minūtēs BK Salaspils komandu izglāba tās kapteiņa Valda Razumovska realizētie 2 tālmetieni, pretējā gadījumā, LSPA būtu svinējuši uzvaru. 40 sekundes pirms beigām rezultāts bija neizšķirts 77:77. Nevienai no komandām savus pēdējos uzbrukumus realizēt neizdevās, tāpēc nācās spēlēt papildlaiku. Bezmaksas basketbola pirmajā minūtē savu 5.personīgo piezīmi saņēma LSPA aizsardzības balsts un februāra mēneša līgas labākais atlēkušo bumbu cīnītājs Ivo Kleinbergs. Salaspils ātri izvirzījās vadībā ar 5 punktu pārsvaru, tomēr Liepa un Jakušenoks spēja atbildēt ar precīziem tālmetieniem, izvirzot LSPA vadībā ar 1 punkta pārsvaru. Līdzīga spēle turpinājās līdz pašām spēles beigām. Pusminūti pirms finālsirēnas Jānis Lasmanis pēc Artūra Melnieka piespēles vadībā izvirzīja Salaspili ar +1. Laukuma otrā galā Armands Jakušenoks izkāpa ārpus laukuma robežām. Lai saglabātu cerību uz veiksmīgu iznākumu, LSPA ātri pārkāpa noteikumus, un Valdis Razumovskis realizēja 1 no 2 soda metieniem. LSPA pēdējam uzbrukumam atlika 4 sekundes, tomēr Māra Pļavenieka izmisuma metiens mērķi nesasniedza, kas ļāva BK Salaspils komandai izcīnīt neplānoti grūtu uzvaru ar 89:87. Rezultatīvākais BK Salaspils sastāvā ar 25 punktiem, 13 atlēkušajām bumbām un 9 piespēlēm bija Valdis Razumovskis (tālmetieni 6/13). 21 punkts un 18 bumbas Jānim Lasmanim, bet Artūram Melniekam 21 punkts un 8 rezultatīvās piespēles. LSPA sastāvā visi pamatsastāva ārējie spēlētāji guva vismaz 20 punktus - Armandam Jakušenokam 25, Mārim Pļaveniekam 21, bet Ērikam Liepam - 20.