M.Šlitera un Kramiņa rezultativitāte sekmē East-Ball uzvaru pār BK Liepāja

6. Marts 2019

Trešdienas vakara pārceltajā LBAL spēlē A.Kalpaka RTDP sacentās East-Ball un BK Liepāja komandas. Pirmās ceturtdaļas sākuma minūtes noritēja ļoti līdzīgā cīņā, tomēr pašas ceturtdaļas beigas veiksmīgāk aizvadīja East-Ball basketbolisti. Laukuma saimnieki, pateicoties vairākiem precīziem tālmetieniem pirmās 10 minūtes uzvarēja ar 26:19. Interesanti, ka pirmajā ceturtdaļā visi East-Ball spēlētāji, kas devās laukumā, realizēja vismaz 1 tālmetienu. Spēles otrajā ceturtdaļā turpinājās rezultatīvs basketbols abu komandu izpildījumā. BK Liepāja veiksmi vairāk meklēja caurgājienos un cīņā pie groziem, lai tiktu pie atkārtotiem metieniem. Tikmēr, East-Ball īpaši sevi neapgrūtināja ar caurgājieniem, bieži uzbrūkot grozam no tālmetienu līnijas, atgādinot par sevi kā vienu no retajām komandām pasaulē, kuras tālmetienus vienmēr izpilda vairāk kā divpunktu metienus. Pēc 20 minūtēm komandas šķīra šie paši 7 punkti - 51:44. Spēles trešajā ceturtdaļā BK Liepāja vēl izteiktāk turpināja spēlēt uz groza apakšu, bieži tiekot pie otrās iespējas punktiem (viesu komanda spēlē kopā izcīnīja 29 bumbas uzbrukumā). Ar šo aktīvo cīņu, līdz ceturtdaļas beigām liepājniekiem izdevās sadeldēt East-Ball pārsvaru līdz 3 punktiem - 72:69. Pēdējās 10 minūtēs ievērojami uzkarsa spēlētāju emocijas. Pēc diskutablas piezīmes piešķiršanas, eksplodēja ierasti mierīgais BK Liepāja kapteinis Staņislavs Petrovskis, kurš īsā laikā nopelnīja 2 tehniskās piezīmes. Liepājas komandai uz brīdi ceturtajā ceturtdaļā izdevās pārņemt vadību, tomēr pašu spēles galotni veiksmīgāk nospēlēja East-Ball komanda, izcīnot 5.uzvaru šī gada LBAL turnīrā ar rezultātu 98:87. Rezultatīvākais East-Ball komandā bija, iespējams, talantīgākais no brāļiem Šliteriem - Mārtiņš, kurš guva 26 punktus (tālmetieni 4/8, soda metieni 4/5). Ar 25 punktiem viņam asistēja līgas rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Kramiņš. BK Liepāja sastāvā veiksmīgākais bija Artūrs Grikke - 20 punkti, 6 atlēkušās bumbas un 6 piespēles. 19 punktus guva Emīls Roberts Laivenieks, bet 14 - Kristaps Straume.