East-Ball neticamā veidā panāk pagarinājumu, tomēr uzvaru izcīna BK Anzāģe

6. Februāris 2019

Trešdienas LBAL regulārās sezonas spēlē Meža skolā sacentās laukuma saimnieki BK Anzāģe pret East-Ball. Spēle bija ļoti svarīga no turnīra tabulas viedokļa, jo abas komandas sacenšas par iekļūšanu TOP-8 un Play-Off. To arī varēja redzēt pēc komandu sastāviem, jo abas komandas bija sapulcējušas gandrīz visus labākos pieteiktos spēlētājus. Spēle iesākās līdzīgā spēlē, kurā nevienai no komandām neizdevās izvirzīties nopietnā vadībā. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu BK Anzāģe komandas pārsvaru – 17:16. Otrās ceturtdaļas sākumu ar izrāvienu 11:0 iesāka East-Ball, tomēr līdz puslaika pārtraukumam laukuma saimniekiem izdevās rezultāta starpību samazināt. Pēc nospēlētām 20 minūtēm tablo vēstīja 37:31. Visu trešo ceturtdaļu vadībā pavadīja East-Ball, brīžiem pārsvaram pieaugot līdz 10 punktiem, tomēr pašās ceturtdaļas beigās aktivizējās BK Anzāģe saspēles vadītājs Intars Jansons, realizējot vairākus metienus no distances. Ar precīzu tālmetienu ceturtdaļas pēdējā sekundē viņam palīdzēja Kristaps Pugačs, un pirms pēdējām 10 minūtēm East-Ball pārsvars bija sarucis līdz +1 – 58:57. Pēdējā ceturtdaļā BK Anzāģe turpināja iesākto izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 6-8 punktu pārsvaru, kurš arī turējās līdz pat spēles pēdējai minūtei, kuru uzsākot, laukuma saimniekiem bija 7 punktu pārsvars. Tad notika viens no lielākajiem “comeback” LBAL vēsturē. Esot vadībā ar 7 punktu pārsvaru, pilnīgi brīvu metienu no groza apakšas nerealizēja BK Anzāģe spēka uzbrucējs Edijs Veinbergs, bet laukuma otrā galā Ņikita Molodovs bija precīzs, samazinot rezultāta starpību līdz 5 punktiem, kad atlikušas bija 27 sekundes. Pēc BK Anzāģe pieprasītā minūtes pārtraukuma, komanda izšķīrās nevis maksimāli ilgi novilcināt uzbrukumu, bet gan uzbrukt pie pirmās iespējas, tomēr Pugača izpildītais tālmetiens nebija precīzs. East-Ball komandai atlika 18 sekundes, lai sadeldētu rezultāta starpību, bet arī viņu ātri izpildītais tālmetiens mērķi nesasniedza. Tālākie notikumi nav īsti izskaidrojami – BK Anzāģe nevis nodriblēja līdz spēles beigām, bet centās veidot uzbrukumu un lauzās pretinieku soda laukumā. Tas beidzās ar to, ka East-Ball pārtvēra bumbu, kad līdz spēles beigām bija atlikušas 4 sekundes. Un tā vietā, lai ļautu pretiniekiem pāriet pāri centram un izpildīt metienu, BK Anzāģe centra spēlētājs Gvido Zaļmežs no aizmugures pārkāpa noteikumus pret Mārtiņu Šliteru. Tā kā spēle nebija uz bumbu, tiesneši pamatoti piešķīra nesportisko piezīmi, kad bija atlikušas 3 sekundes un Bk Anzāģe bija vadībā ar 5 punktiem. Šliters realizēja abus soda metienus, un East-Ball pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai izplānotu pēdējo uzbrukumu. Tajā bumbu atkal saņēma aukstasinīgais Šliters, kurš par spīti pretinieku pretestībai, līdz ar pamatlaika beigu signālu spēja realizēt ļoti sarežģītu tālmetienu, panākot pagarinājumu – 76:76. Papildlaika 5 minūtēm East-Ball komandai spēka vairāk nepietika. Tajā 3 tālmetienus realizēja Kristaps Pugačs, 1 – Intars Jansons, un BK Anzāģe varēja svinēt uzvaru ar 90:83, izcīnot 3. panākumu pēc kārtas. Rezultatīvākais spēlētājs uzvarētāju sastāvā (viņš arī spēles MVP) bija Pugačs – 31 punkts un 10 atlēkušās bumbas. 17 punkti un 12 bumbas Edija Veinberga kontā, bet ar 14 punktiem atzīmējās Intars Jansons. East-Ball sastāvā rezultatīvākais bija Ņikita Molodovs ar 22 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām. 21 punktu guva viens no nenovērtētākajiem spēlētājiem Latvijas basketbolā Mārtiņš Šliters, kārtējo reizi parādot savas snaipera īpašības (tālmetieni 5/9). Pa 14 punktiem guva Artūrs Kramiņš un Otto Polis.