Ceturtdienas LBAL spēlēs uzvaras izcīna BK Salaspils un Alsviķi/Steelconstructor

10. Janvāris 2019

10.janvāra vakarā LBAL līgā notika 2 spēles. Pirmajā no tām Salaspilī sacentās BK Salaspils un LAVE komandas. Pēc līdzīga pirmā puslaika, otrajā laukuma saimnieki Salaspils basketbolisti spēja pakāpeniski palielināt savu pārsvaru un rezultatīvā spēlē izcīnīt jau 6.uzvaru pēc kārtas, kas šobrīd ir garākā uzvaru sērija starp visām komandām ar rezultātu 101:83. Pēc pirmā apļa BK Salaspils ar 9 spēlēs izcīnītām 6 uzvarām dala 3./4.vietu, bet LAVE ar 3 uzvarām ieņem dalītu 7.vietu. Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā bija Renārs Stacēvičs, kurš guva 28 punktus (metieni no spēles 11/16) un saņēma spēles MVP balvu no līgas atbalstītājiem - bāra "Ezītis miglā". 26 punktus pievienoja Reno Silavs, bet Triple-Double sasniedza decembra mēneša līgas MVP Jānis Lasmanis - 12 punkti, 21 atlēkusī bumba un 11 piespēles. LAVE sastāvā rezultatīvākais ar 30 punktiem, 8 atlēkušajām bumbām un 8 piespēlēm bija Jānis Kliesmets. 16 punkti Klāvam Bērziņam, bet ar Double-Double atzīmējās Elvijs Dobelnieks - 12 punkti un 14 atlēkušās bumbas. Dienas otrajā spēlē savā starpā sacentās LSPA un Alsviķi/Steelconstructor komandas. Šī spēle pagāja daudz spraigākā gaisotnē nekā Salaspils - LAVE cīņa. Komandām visas spēles garumā bija ļoti daudz emociju, bija jūtams, ka uzvara abām ir ļoti nepieciešama. Pats spēles sākums labāks padevās Alsviķu komandai, kura spēja izvirzīties vadībā ar 24:10, tomēr jau līdz ceturtdaļas beigām savu izrāvienu veica arī LSPA komanda, pēc 10 nospēlētām minūtēm samazinot rezultāta starpība līdz -4. Pirmās ceturtdaļas rezultāts - 25:21. Otrajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēle bez nevienas komandas nopietniem izrāvieniem. Puslaika pārtraukumā joprojām neliels pārsvars bija Alsviķu komandai - 41:39. Puslaika pārtraukuma Strēlnieka metienu konkursā LSPA spēlētājs Ēriks Liepa ar 7:6 pārspēja Jāni Krastiņu. Otro puslaiku daudz veiksmīgāk iesāka Alsviķi/Steelconstructor komanda, kura 3.ceturtdaļu uzvarēja ar 26:16, pirms pēdējām 10 minūtēn izvirzoties vadībā ar +12. Tomēr šajā spēlē intriga neizpalika - pēdējā ceturtdaļā vairāki mini-izrāvieni ar precīziem tālmetieniem padevās Jāņa Rimbenieka audzēkņiem, un 3 minūtes pirms beigām rezultāta starpība bija tikai 2 punkti. Tomēr, pašu spēles galotni augstasinīgāk spēja nospēlēt pieredzējušākā Alsviķi/Steelconstructor komanda, spēles beigās svinot uzvaru ar 88:83. Pēc pirmā apļa Alsviķu komanda ar bilanci 4-5 dala 5.-6.vietu turnīra tabulā. LSPA ar 3 panākumiem un 6 zaudējumiem ir dalītā 7.-8.vietā. Spēles MVP un rezultatīvākais spēlētājs viennozīmīgi bija Alsviķu komandas snaiperis Lauris Bērziņš, kurš guva 40 punktus (metieni no spēles 14/25). Double-Double Andrim Pētersonam - 12 punkti un 11 atlēkušās bumbas. 12 punktus guva arī Kristaps Mediss. LSPA sastāvā veiksmīgākais bija Tomass Sparāns - 25 punkti un 11 rezultatīvas piespēles. 20 punkti un 7 bumbas Roberta Prūša kontā.