BK Salaspils izcīna pirmo uzvaru, Rumba/LSPA turpina bez zaudējumiem

8. Novembris 2018

Šajā vakarā LBAL notika 2 spēles - Salaspilī sacentās BK Salaspils pret BK Anzāģe, bet LSPA zālē spēkiem mērojās Rumba/LSPA un LSPA komandas. Spēli Salaspilī ļoti pārliecinoši iesāka laukuma saimnieki, izvirzoties vadībā ar 14:3, un pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 23:13. Otrajā ceturtdaļā spēle izlīdzinājās, tomēr salaspiliešu pārsvars saglabājās pietiekami stabils. Puslaika rezultāts - 37:28. Puslaika pārtraukuma J.Strēlnieka konkursā BK Anzāģe snaiperis Kristaps Pugačs ar 7:6 pārspēja savu pretinieku Reno Silavu. Otro puslaiku daudz aktīvāk iesāka BK Anzāģe, jau pirmajās minūtēs panākot pretiniekus. Pēc nospēlētām 30 minūtēm, BK Salaspils pārsvars bija tikai 3 punkti - 58:55. Pēdējās 10 minūtēs lielāko spēles daļu bija vadībā bija laukuma saimnieki, tomēr 4 minūtes pirms beigām Anzāģe veica izrāvienu 9:0 un izvirzījās vadībā ar 64:62. Tomēr, pašu spēles galotni veiksmīgāk nospēlēja salaspilieši, izcīnot pirmo uzvaru šī gada turnīrā. Spēles beigu rezultāts - 73:67. Uzvarētāju sastāvā tikai nedaudz līdz Triple-Double pietrūka Reno Silavam - 20 punkti, 8 atlēkušās bumbas un 11 piespēles. Jānim Lasmanim 16 punkti un 10 bumbas. BK Anzāģe rindās produktīvākais bija Kristaps Pugačs ar gūtajiem 17 punktiem. Vēl divciparu skaitli gūtu punktu ailē sasniedza Krists Felš-Milbergs - 12 punkti un 5 rezultatīvas piespēles. Dienas otrajā spēlē starp Rumba/LSPA un LSPA komandām pirmā ceturtdaļa aizritēja ar gados jaunāko studentu pārsvaru. Viņi pirmās 10 minūtes noslēdza savā labā ar rezultātu 24:21. Otrajā ceturtdaļā trīskārtējie LBAL līgas čempioni jūtami uzlaboja spēli aizsardzībā (ielaisti tikai 6 punkti), kas noveda pie vairākiem ātrajiem uzbrukumiem, un puslaika pārtraukumā Rumba devās jau ar solīdu pārsvaru - 42:30. Puslaika pārtraukuma J.Strēlnieka konkursā Mārtiņš Šteinbergs ar rezultātu 7:1 pārspēja Ventu Liepnieku. Spēles otrā puslaika sākumā Rumba/LSPA spēja vēl vairāk palielināt savu pārsvaru, kas spēlēs pēdējo ceturtdaļu padarīja par formalitāti. Tās vienīgā intriga bija vai Rumba/LSPA līderis Nauris Miezis spēs realizēt 7 trīspunktu metienus un uzvarēt savdabīgās derībās ar savu draudzeni vai nespēs. Beigu beigās Miezis spēja to izdarīt, tāpēc novēlam Maritai veiksmi pie plīts tuvāko nedēļu laikā. Spēles gala rezultāts 95:59. Rezultatīvākis Rumba/LSPA rindās bija jau pieminētais Miezis ar 26 punktiem un 7 pārtvertām bumbām. Guntaram Dīķim 17 punkti (tālmetieni 5/7), un jāatzīmē arī Andra Stukāna sniegums - 10 punkti, 6 atlēkušās bumbas un bloķēti 4 metieni. LSPA komandas sastāvā rezultatīvākais bija Oskars Kūma ar 13 punktiem un 13 izcīnītām bumbām. 12 punkti Marekam Maļinovskim, bet 11 - Mārim Pļaveniekam. Nākamā LBAL līgas spēle gaidāma jau rīt, kad plkst. 21:15 O.Kalpaka skolā sacentīsies East-Ball un LAVE komandas.