Kārtējās LBAL spēlēs uzvaras izcīna BK Filter un Rumba/LSPA

1. Novembris 2018

1.novembra vakarā notika 2 spēles. Tās abas bija starp komandām, kuras pēc spēku samēriem čempionāta izskaņā noteikti pretendēs uz medaļām. Pirmajā no spēlēm Meža skolā sacentās BK Filter un BK Salaspils komandas. Spēles pirmās 3 ceturtdaļas pagāja ar Salaspils komandas pārsvaru, kurš brīžiem pārsniedza arī 10 punktus, tomēr pēdējās ceturtdaļas sākumā BK Filter spēja savus pretiniekus panākt un pat izvirzīties vadībā. Spēles gala iznākums izšķīrās pašā galotnē. 10 sekundes pirms beigām pie neizšķirta rezultāta veiksmīgs trīspunktu metiens padevās Kristapam Kalniņam, taču laukuma otrā galā ar to pašu atbildēja Reno Silavs, un 3 sekundes pirms spēles beigās rezultāts atkal bija neizškirts - 82:82. Tomēr, neilgais atlikušais laiks netraucēju BK Filter komandai izveidot vēl vienu uzbrukumu, kuru ar veiksmīgu trīspunktu metienu pabeidza spēles galvenais varonis Kristaps Kalniņš - spēles gala rezultāts 85:82, BK Filter izcīnot 3.uzvaru tikpat spēlēs, bet BK Salaspils komandas bilance pēc šīs spēles kļuvusi pavisam nepatīkama 0-3. Rezulatīvākais BK Filter sastāvā bija jau vairākkārt pieminētais Kristaps Kalniņš ar 28 punktiem. Vēl divciparu skaitli punktu ailē sasniedza Edgarš Šilbergs ar 13 punktiem, Eduards Alberts Vīksna ar 12+12, kā arī Kārlis Valenieks ar 10 punktiem un 10 bumbām. BK Salaspils sastāvā rezultatīvākais bija Reno Silavs, kurš guva 33 punktus (metieni no spēles 12/21). Gandrīz Triple-Double sasniedza Jānis Lasmanis - 13 punkti, 12 atlēkušās bumbas un 8 piespēles. Dienas otrajā spēlē sacentās iepriekšējā gada čempioni Rumba/LSPA un Cavendish BC, kuri šo sezonu bija sākuši ar 2 uzvarām. Jau iepriekš jāteic, ka redzot komandu sastāvus iesildīšanās laikā, bija skaidrs, ka sīva spēkošanās izpaliks, jo dažādu iemeslu dēļ uz spēli nebija ieradušies 6 no Cavendish vadošajiem spēlētājiem. Visa spēle pagāja ļoti ātrā tempā, komandām uzbrūkot pie pirmās iespējas. Šādā spēlē Rumba/LSPA jau pirmajā ceturtdaļā spēja sasniegt ievērojamu pārsvaru, un to palielināt ar katru ceturtdaļu līdz pat spēles beigām. Gala rezultāts - 139:85. Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā bija Jānis Leimanis ar gūtajiem 32 punktiem (metieni no spēles 12/19). 20 punkti Naurim Miezim, bet 18 - Jēkabam Biteniekam. Cavendish BC sastāvā gandrīz Triple-Double sasniedza Oskars Rusmanis - 36 punkti (tālmetieni 12/20), 11 piespēles un 9 kļūdas. 16 punktus guva Roberts Ikaunieks, bet 14 punkti un 9 atlēkušās bumbas - Vigo Zaļaiskalnam.