Svētdiena, 20.08.17, 14:23
Sveicināti Viesis


Sākums | Reģistrācija | Ieeja | Kontakti | Sezona:
Vietnes izvēlne

Viens PRET Vienu

Rekorda diena

Mūsu komandas atbalsta

LBAL sveic dzimšanas dienā

Lapas statistika

Intervija ar 2011/2012 sezonas 1. apļa MVP
KĀRLI VALENIEKU
BK FILTER

Hello Kārli, tad nu apsveicu Tevi ar jau izcīnīto otro 1 apļa MVP titulu! Kā šis tituls nāca - grūtāk nekā pirmais ?

Hey boss! Nu grūti tā pateikt. Abi tituli nāca vienlīdz grūti, jo kā jau visās līgās ir konkurence spēlētāju vidū. Savā komandā esmu uzņēmies līdera lomu, tāpēc to arī apzinīgi mēģinu izpildīt. Kā sanāk, to paši varat redzēt!

Vai aizdomājies par to, ka šo MVP titulu ir iespēja iegūt Tev ?

Īstenībā jā, jo šad tad uzmetu aci statistikai, un tā jau visu parāda, gan tuvākos sekotājus, gan to kas spēlē būtu jāuzlabo. Tā kā uz to gāju. 

Ja būtu divi MVP tituli, kam tu piešķirtu otru ?

Nu noteikti, ka savam komandas biedram LBL-3 un labam draugam Mārtiņam Šilbergam no BK Filter.lv

Ja MVP tituls liktu Tev pievienoties komandai, kas atrodās 9 un 10 vietā uz doto brīdi Turnīra Tabulā, attiecīgi BK Kompānija NA 2 un BK Lely, kurā komandā Tu pievienotos un kāpēc ?

Interesants jautājums. Drošivien, ka BK Kompānijai NA 2, to kāpēc tu pats noteikti vari nojaust 

Kurš basketbola apbalvojums tavā karjerā līdz šim ir visnozīmīgākais ?

No skolas laikiem ir ļoti daudz dažādu diploma un medaļu, kā arī daži kausiņi, arī Jaunatnes basketbola līgā šis tas ir iegūts, bet tas jau bija sen un īsti neatceros konkrētu apbalvojumu, kas man būtu tik ļoti nozīmīgs. Prieks, protams, ir par jebkuru apbalvojumu, īpaši par šiem diviem MVP no LBAL.

Sezonā 2009/2010 tev kopā ar BK DAREX (tagadējiem BK BARAMAS) izdevās izcīnīt LBAL CEĻOJOŠO KAUSU un kļūt par līgas CHAMPIONIEM, kādas sajūtas bija pēc fināla signāla ?

Tas bija pirmais gads, ko pavadīju LBAL , un kļūt par čempioniem jau savā pirmajā sezonā LBAL protams bija patīkami. Pēc uzvaras sajūtas vienmēr ir lieliskas!

Kas visvairāk palicis atmiņā no šī fināla sezonā 2009/2010 ?

Noteikti, ka spēles vieta “Arena Riga”, nekad tur nebiju spēlējis. Sajūtas labas, vienīgais skatītāji bija nedaudz mazāk kā uz Rīgas “Dinamo” spēlēm 

Nākošajā gadā, sezonā 2010/2011 arī tikāt finālā kur papildlaikā zaudējāt BK UBS komandai, vai šis bija sāpīgs zaudējums un to pārdzīvojāt ?

Šajā sezonā tikt līdz finālam bija daudz grūtāk, jo pusfinālā bija jāspēlē prêt spēcīgo, BK Filter.lv. Es domāju, ka pusfinālā bija daudz augstākas kvalitātes basketbols neka finālā. Finālam nebijām gatavi, un arī es nebiju formā, labi, ja uz 60%. Zaudējums bija nereāli sāpīgs, ilgi bija grūti to pārdzīvot. Vēl tagad atceros to spēli, vēl tagad ir sāpīgi 

Vai šogad sezonā 2011/2012 mērķi ir visaugstākie un kādu prognozē šo Play-Off izspēli, vai komandas ir palikušas stiprākas salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem ?

Viennozīmīgi līmenis ir tikai audzis, un tas ir tikai normāli, jo šajā līgā organizācijas līmenis ir augstā līmenī, domāju, tāpēc džekiem arī patīk šeit spēlēt. Mums mērķi ir visaugstākie, ceram sākt play-off izspēli tikai ar pusfinālu. Jāmēģina regulārajā sezonā noturēties pēc iespējas augstāk. Par play-off izspēli neņemos spriest, laiks rādīs kā būs.

Pret kuru no LBAL komandām BK BARAMAM ir visneērtāk spēlēt ?

Atceros, ka prêt BK Club.lv vienmēr ir gājis smagi. Protams pret BK UBS un BK Filter.lv nav viegli spēlēt.

Vai ir LBAL kāds īpašs aizsardzības spēlētājs kurš sagādā Tev papildus problēmas ?

Zigmunds Pakalnieks, tāds agresīvs aizsardzībā

Kurš pēs tavām domām uz šo brīdi ir labākais LBAL spēlētājs ?

Hmmmm…. Grūti teikt… patīk kā spēlē Uldis Kokins. “Labākais” tas ir tāds relatīvs jēdziens, kā uz to skatās.

Vai tevī pastāv kāda personīga sportiska atriebība pret kādu LBAL komandu uz kuru esi maksimāli sagatavojies ?

Neesmu tāds atriebes kārs, bet nu BK Filter.lv vienmēr ir bijis patīkami uzvarēt, tas mums tāds principiāls pretinieks vienmēr ir bijis

Piedalījies LBAL IZLASES sastāvā turnīrā Viļņā (11.02.2012) International Amateur Basketball League (IABL) ietvaros, pastāsti lūdzu kādas bija tavas sajūtas būt šādā atmosfērā un piedalīties vēsturiskajā uzvarā pār Lietuvas Kauņas (KKL) izlasi, kurā protams liels ieguldījums bija arī no tevis ?

Esmu piedalījies vairākos turnīros Igaunijā, bet to nevar salīdzināt ar to, kas notika Lietuvā. Tā ir pavisam cita pasaule, viss, kas ir par un ap basketbolu tur ir cieņā. Tiešām bija liels gods piedalīties šajā posmā LBAL izlases sastāvā. Leiši malači, par visu bija padomāts- organizatoriskais un sportiskais līmenis tur ir ļoti augstā līmenī. Un, jā, uzvarēt Kauņas izlasi bija neizsakāms gandarījums un prieks. Spēle bija ātra, agresīva un fiziska- tāda leišu stilā. Kā viņi jutās pēc spēles, bija labi redzams viņu sejiņās 

Kā tu vērtē šādu starptautisku līgu un vai neprofesinālajiem spēlētājiem šāds turnīrs ir nepieciešams ?

Nu šis starptautiskais projekts, manuprāt, ir lielisks. Bet, protams, viss atduras pret naudu, ja jau varētu piesastīt sponsorus, tad būtu pavisam cerīgi. Laba pieredze, jaunas paziņas, kontakti, atpūta, ceļojums un labs basketbols, ko vēl vairāk var vēlēties nedēļas nogali pavadot šādi ārpus LV robežām.

Vai turpināsi pārstāvēt LBAL IZLASI Starptautiskajā Amatieru Līgā (IABL) ?

Noteikti, ja aicinās!!!

Vai šāds turnīrs liek smagāk strādāt sporta zālē ?

Sāku nopietnāk gatavoties mēnesi iepriekš, darbojos svaru zālē. Kauns teikt, bet kopš septembra esmu aizvadījis tikai kādus piecus treniņus sporta zālē. Dodu priekšrocīgu svariem.

Kāds būtu tavs starta piecinieks LBAL Izlasei cīņā International Amateur Basketball League (IABL), sevi protams ieskaitot, kuri būtu tie četri pārējie spēlētāji ?

Es ņemšu spēlētājus tikai no LBAL. U.Kokins, N.Maskalāns, M.Grāvis, A.Cīrulis.

Tavas domas par to, ka LBAL plāno izveidot savu izlasi ar kuru startēts kādā citā vadošā Latvijas Basketbola Līgā ?

Nu doma nav slikta, ar to realizēšanu drošivien būs tā pagrūtāk. Bet nu interesanti katrā ziņā.

Vai vari pateikt kādus uzmundrinošus vārdus tiem TOP LBAL līgas spēlētājiem, kas līdz šim nav piekrituši pārstāvēt LBAL izlasi ?

Jautājums kāpēc viņi ir atteikušies. Es noteikti ieteiktu aizbraukt uz kādu no nākošajiem IABL posmiem. Labs basketbols, labas emocijas, jauna pieredze, laba atpūta. Džekiem varu pateikt: Ir taču gods aizstāvēt savu valsti starptautiskā turnīrā, tad kapēc to neizmantot, un neparādīt arī sevi starptautiskā arēnā.

Pastāsti lūdzu par sava basketbolista gaitām, cik gados sāki spēlēt basketbolu, kur to sāku darīt un kāds viss nozīmīgākais panākums Tev šajā sporta veidā ?

Basīti sāku spēlēt trešajā klasē(8 gadi) Salacgrīvas vidusskolā. Visu savu skolas laiku nospēlēju Jaunatnes Līgā, tur bija ļoti labi sasniegumi, vienu gadu biju pat rezultatīvākais Latvijā savā vecuma grupā. Papildus spēlējām Latvijas basketbola amatieru līgā un Limbažu rajona čempionātā. Rajona čempionātā vienmēr ir bijis augsts līmenis. Rajona abās līgās kopā spēlē 25 basketbola komandas, tātad var secināt, ka šeit basketbols ir lielā cieņā. Nozīmīgākais saniegums ir pāris zelta medaļas šajā čempionatā. Tā mums tāda prestiža lieta. Vienmēr ir bijusi principiāla cīņa starp Salacgrivu un Limbažiem, kurš tad kuru finālā uzvarēs, un ne tikai finālā

Kā aizpildi savu brīvo laiku ?

Sports manā dzīvē ieņem nozīmīgu lomu. Basketbols un trenažieru zāle ir mani favorīti. Bet, protams, ka ģimene ir pirmajā vietā. Brīvajā laikā labprāt apmeklēju teātri. Patīk atpūta pie dabas, bieži pavadu laiku pie jūras, kā nekā dzīvodams Mangaļsalā nevar to nedarīt.

Vai basketbolu uztver nopietni, gatavojies, koncentrējies spēlēm, vai pieej tam vairāk kā hobijam brīvajā laikā ?

Nu man ir tāda morāle, ja reiz esi atbraucis uz spēli un izgājis laukumā, tad atdod sevi visu cik ir tavos spēkos konkrētajā dienā. Ja jūti, ka neesi gatavs spēlēt, tad labāk nemaz nebraukt. Riebjas, kad uz laukuma tizlojas un slinko. Bet nu, protams, uztveru to visu kā savu hobiju, satikšanos ar draugiem, iziešanu no mājas, kā saka skriešana ir labs kardio treniņš.

Vai ir sapnis sasniegt vēl lielākus panākumus basketbolā, vai palikt pie šī sasniegtā ?

Gribētos izcīnīt visus iespējamos LBAL MVP titulus un tikt čempionu godā! Man ar to pietiek. Netiecos spēlēt LBL 1.div.

Vai Mc Donaldu apmeklē bieži ?

Labi, ka nedzīvoju tuvu Maķītim Nereāli garšo, labs kāpīts ir noēsts šajā restorānā.

Kurš pēc tavām domām ir šībrīža labākais Latvijas basketbolists ?

Ne jau Biedriņš! Es teiktu J. Blūms un K.Janičenoks.

Cik noprotu tavs puika arī būs basketbolists, vai viņam patīk vērot tavu spēli ?

Čalīts vispār labi pavelkās uz basketbolu, prieks skatīties. Vef spēles pa TV regulāri skatās. Mājās ir uzstādīts nopietns basketbola grozs, un tad jau arī katru dienu notiek treniņi. Jūtu , ka kaut kas varētu izaugt. Vēl par mazu, lai vestu uz spēlēm, nedaudz jāpagaida.

Vai tavi vecāki arī ir saaistīti ar basketbolu, vai kādu citu sporta veidu ?

Mana mamma ir skolotāja, tēvs uzņēmējs. Tēvs regulāri brauc uz kalniem slēpot. Vispār mani vecāki nav no sportistiem, bet interesējas praktiski par visiem populārajiem sporta veidiem. Tā kā sirdī sports ir tuvs. Seko protams arī maniem sasniegumiem basketbolā

Savu meistarību esi ieguvis ar smagu darbu vai tas ir talants ?

Hard work beats talent when talent doesn't work hard! Es principā tagad izeju tikai uz talantu, bāzīte jau ir gadus atpakaļ uztrennēta. Metiens jau itkā ir, fiziskā forma nav no tām labākajām, kā piemēram, izturība.

Drusku par LBAL, kā tev patīk šī līga, esi jau šeit trešo gadu tā kā noteikti tev ir viedoklis ?

Man jau nu ļoti patīk šeit spēlēt. Organizācija ir lieliska. Tavs ieguldītais darbs līgas izaugsmē ir acīmredzams, vairāk tādus entuziastus. Manuprāt, jebkurš spēlētājs par līgu var teikt tikai tos labākos vārdus. Tiesneši un spēles galdiņš(pilna statistika) ir lieliski. Līgas mājas lapa un twitter konts(lbal_info) sniedz izsmeļošu informāciju par LBAL notiekošo. Veicina arī komunikāciju ar sacensību dalībniekiem un ne tikai. Arī balvas un titulu pasniegšana nav mazsvarīga, tas tomēr maina arī spēlētāju attieksmi pret šo pasākumu.

Kas tavuprāt ir vislielākais pluss LBALīgai ?

Plusu ir daudz, bet nu lielāko plusu varētu uzskatīt līgas dibinātāju, kas ar savu entuziasmu daudz ko ir sasniedzis.

Kādu spēlētāju tu gribētu redzēt LBALīgā ?

Kristapu Kalniņu no BK Salacgrīvas, Salacgrīvas jaunā maiņa.

Kādas lietas tu gribētu mainīt LBAL sistēmā ?

Mani viss apmierina, vismaz neesmu aizdomājies par to ko vajadzētu mainīt.

Ko tu ieteiktu LBAL ?

Turēties pie savu mērķu realizēšanas, pie saviem principiem. Nemitīga attīstība ir lielu panākumu atslēga. Izdošanos un veiksmi turpmāk! Spēks ir bumbās!

Paldies par sarunu, turpini strādāt, liels paldies par tavu ieguldījumu LBAL un protams LBAL IZLASES sakarā, ceram uz tavu palīdzību arī turpmāk ! Novēlu veiksmi, veselību un nepadoties !!!

2015/2016 sezonas PLAY-OFF MVP
Nauris Miezis
RUMBA/LSPA

LBAL APSKATNIEKS
Saturday afternoon for the second game of the round met Latvian and Ukrainian amateur teams.

Teams from Russia and Latvia confronted each other in the first game ..........


Ir jautājumi LBAL?

LBAL jautā?
Jūsu domas par GHETTO KABANA sacensībām, LBAL regulārā turnīra starplaikos ?
100%
0%
0%

Reģistrējies, lai nobalsotu.

ATBALSTĪTĀJI

SADARBĪBAS PARTNERI

LBAL © 2017