Svētdiena, 20.08.17, 14:24
Sveicināti Viesis


Sākums | Reģistrācija | Ieeja | Kontakti | Sezona:
Vietnes izvēlne

Viens PRET Vienu

Rekorda diena

Mūsu komandas atbalsta

LBAL sveic dzimšanas dienā

Lapas statistika

Intervija ar 2010/2011 sezonas 1. apļa MVP
NAURI MASKALĀNU
BK FILTER

Pirmkārt Nauri gribētu Tevi apsveikt ar tikko izcīnīto 2010/2011 LBAL 1. apļa MVP titulu, šis protams Tev nav pirmais izcīnītais LBAL MVP tituls, vēl Tu tiki atzīts par sezonas 2009/2010 vērtīgāko MVP spēlētāju pēc aizvadītajiem 2 apļiem, vai šie tituli nāca grūti un vai tie Tev nozīmē kaut ko ?

Sākumā gribētos pateikties par to, ka tiku novērtēts un atzīts par šīs līgas vērtīgāko spēlētāju arī šogad. Gandrīz katra no LBAL komandām šobrīd ir pastiprinājusies un salīdzinot ar pagājušo sezonu spēļu līmenis ir stipri audzis. Katrā no komandām ir vismaz 1-2 MVP kandidāti un līdz ar to šis apbalvojums liekas vērtīgs un rada gandarījumu par padarīto.

Esi jau LBAL līgā aizvadījis divas sezonas, kā salīdzini LBAL līgu gan meistarības līmeņa ziņā, gan organizātoriskajā ziņā ar citām līgām, jo zinām, ka pārstāvi arī LBL 2 divīzijas komandu Līvāni, varbūt pārstāvi vēl kādu komandu, kādā citā basketbola līgā ?

Šobrīd spēlēju divās iepriekš minētajās līgās. Uzskatu, ka LBAL ir ļoti labi organizēts projekts, pie tam spēles tiesnešu un protokola fiksētāju līmenis ir augsts. Patīkami ir arī tas, ka šajā sezonā ir pieauguši uzskaitītie spēles statistikas elementi. Meistarības ziņā LBAL stiprākās komandas varētu cīnīties kā līdzīgas ar LBL 2 divīzijas vājākajām komandām, tātad LBAL līmenis ir augsts un galvenais, ka spēles bieži vien ir interesantas un saspringtas.

Gan LBAL komandā BK „ALIBI-34”, gan arī LBL 2 divīzijas komandā Līvāni esi viens no līderiem, vai fiziski neesi noguris no šādas slodzes ?

Sākoties otrajam spēļu aplim gan LBL, gan LBAL ir sakrājies neliels nogurums un to var arī manīt pirmajās otrā apļa spēlēs, bet pateicoties tam, ka mūsu komanda LBAL ir stipri pastiprinājusies, tas atvieglo manus uzdevumus laukumā un uz LBAL PLAY-OFF spēlēm ceru būt labā fiziskā formā.

Cik reizes nedēļā sanāk trenēties basketbola zālē un vai arī apmeklē papildus svaru zāli?

Šobrīd sanāk aptuveni 3 reizes nedēļā trenēties basketbolā un pēc iespējas vismaz 2 reizes nedēļā apmeklēju trenažieru zāli, fiziski vislabākā forma vienmēr tiek sasniegta vasaras mēnešos, kad ir brīvāks laiks no basketbola un varu sevi veltīt fiziskajiem treniņiem.

Vai vasaras sezonā arī trenējies vai tomēr atpūties ?

Kā jau iepriekš minēju vasarā ar lielu azartu apmeklēju trenažieru zāli, katra vasara tiek aizvadīta ar jaunu apņemšanos uzlabot savus fiziskos rādītājus. Diemžēl šīs vasaras beigās sanāca pārpūlēties trenažieru zālē un pēc ārstu ieteikuma 4 mēnešus trenažieru zāli ar smagajiem svariem nācās izlaist, protams, tas atsaucās uz fizisko formu un ķermeņa masu.

Vai ar BK „ALIBI-34” aizvadat nopietnus treniņus vai tikai tādu „pabumbošanu” uztaisat ?

Treniņu dienās mūsu zālē bieži iekrīt spēles LBAL (dalām treniņu un spēļu laikus kopā ar Darex), tad dienās, kad iekrīt treniņi cenšamies uzspēlēt basketbolu, lai uzlabotu komandas saspēli.

Šogad kausa izcīņā COUNTRY CUP 2011 pārstāvēji LBAL izlasi cīņā pret Lietuvas apvienoto izlasi, kura sastāvēja no Kauņas (KKL) un Viļņas (VKL) līgu izlasēm, kā vērtē šo spēli un vai esi gatavs aizstāvēt LBAL godu COUNTRY CUP 2012, kas visticamāk notiks nākošgad Viļņā (Lietuvā) ?

Lietuvas komanda bija ļoti labi nokomplektēta un sagatavojusies, tomēr tā ir basketbola lielvalsts, kas pret basketbolu attiecas ļoti nopietni jebkura līmeņa mačos. Domāju, ka uz nākamo gadu mums būtu nopietnāk jāsagatavojas un jāmēģina uzvarēt Lietuvas komanda, revanšam jābūt!

Vai šī spēle COUNTRY CUP 2011 ar lietuviešiem Tev deva kādu pārliecību vai pārdomas par saviem spēkiem ?

Kārtējo reizi izdevās pārliecināties, ka praktiski jebkura Lietuvas komanda ir spēcīga un, lai varētu uzvarēt ir jāspēlē uz pilnu atdevi un bieži vien nepieciešama papildus veiksme.

Ar kādu valsti Tu vēlētos uzspēlēt COUNTRY CUP turnīra ietvaros, vai tomēr primārais paliek revanš lietuviešiem ?

Pirmkārt jau gribētos revanšēties lietuviešiem (vēlētos, lai turnīrs nebūtu zvaigžņu spēles stila, bet gan nopietna basketbola, jo diemžēl mums nav tik augsts līmenis, lai visas spēles laikā rādītu efektīvus Slam Dunk, tāpēc domāju, ka arī skatītājiem būtu interesantāk redzēt nopietnu spēkošanos uz pilnu jaudu  ) un būtu interesanti uzspēlēt pret kādu igauņu komandu, jo zinu, ka igauņi spēlē rupju un fizisku basketbolu un viegli noteikti nebūtu. Tas dotu papildus pieredzi un izpratni par to cik atšķirīgs ir basketbols mūsu kaimiņu valstīs.

Kā šo spēli ar lietuviešiem uztvēri Tu vairāk kā šovu, vai kā nopietnu spēli un kādu Tu to gribētu, kā šovu vai kā cīņu ?

Protams spēles sākumā bija neliels apjukums, jo varēja redzēt, ka lietuvieši ir noskaņojušosies vairāk uz šovu, bet mēs uz nopietnu basketbolu, diemžēl beigās sanāca tā, ka lietuvieši spēlējot šova basketbolu apspēlēja mūsu nopietno basketbolu. Tādēļ vien prasās revanšs un nopietna cīņa.

Pagājušo sezonu pats LBAL aizvadīji ļoti labi, bet komandai izdevās ierindoties tikai 8. vietā, šogad esat diezgan nopietni pastiprinājušies, vai ir doma BK Darex komandai atņemt Ceļojošo Kausu ?

Šogad mūsu komandai ir augstākie mērķi, var redzēt, ka katram mūsu komandas spēlētājam ir liela vēlme uzvarēt un nospēlēt pēc iespējas labāk. Komandai ir stipri mainījies sastāvs, tāpēc ir jāpiedomā pie komandas spēles, ja mums visiem kopā izdosies atrast sapratni, tad neviena komanda nebūs šķērslis, lai uzvarētu LBAL turnīrā un iegūtu Ceļojošo Kausu.

Pret kuru LBAL komandu Tev pašam ir visgrūtāk spēlēt un kāpēc ?

Katrai no komandām ir savas nianses, kas liek pielāgoties un izvēlēties atbilstošu spēles stilu, bet šobrīd grūtākās spēles ir bijušas pret esošajiem čempioniem BK Darex, kurus vēl nav izdevies uzvarēt un kuri aizsardzībā spēlē ar īpašu atdevi.

Kurā LBAL komandu sporta zālē Tev patīk vislabāk spēlēt ?

Šobrīd ir sanācis tā, ka mūsu mājas zālē Juglas sporta skolā ir vispatīkamāk spēlēt-grozi piešauti, grīda līdzena un neslīd 

Vai kādreiz esi spēlējis LBL 1 divīzijā, un vai gribētu tur atgriezties vai spēlēt ?

Esmu spēlējis LBL 1. divīzijā 2 sezonas kopā ar Klondaikas komandu un ir palikušas labas atmiņas par to laiku. Vienmēr ir gribējies atgriezties tajā līmenī, bet apzinos arī cik daudz laika un enerģijas nepieciešams, lai sasniegtu atbilstošu līmeni. Šobrīd situācija ir izveidojusies tāda, ka darbs paņem lielāko daļu laika.

Esi vairākkārt jau iepriecinājis nedaudzos LBAL skatītājus ar efektīvajiem slam-dunk, kā arī nebaidies mest no pustālās un šogad jau no tālās distances, pašam vairāk patīk uzbrukt vai tomēr strādāt aizsardzībā, jo arī aizsardzībā esi spēcīgs ?

Ir sanācis tā, ka LBL 2 divīzijas komandā mani galvenie uzdevumi ir saistīti ar aizsardzību un atlecošo bumbu izcīnīšanu, bet LBAL es vairāk veltīju uzmanību uzbrukumam, tādā veidā pateicoties divām līgām, man sevi izdodas realizēt abos virzienos, bet lai sasniegtu augstākos mērķus LBAL būs nopietni jāpiedomā arī pie savas aizsardzības.

Drusku novirzoties no turnīriem, no cik gadiem sāki nodarboties ar basketbolu un kādi tavuprāt ir lielākie sasniegumi, ko esi sasniedzis basketbolā līdz šim ?

Ar basketbolu sāku nodarboties salīdzinoši ļoti vēlu, tikai no 12 gadiem, iespējams tas ir viens no lielākajiem iemesliem kāpēc neizdevies uzspēlēt vēl augstākā līmenī, jo bieži vien pietrūkst automātiskas, precīzas rīcības, saspringtās situācijās, ko iemāca basketbolā 7-10 gadu vecumā. Lielākais sasniegums basketbolā ir 2008. gadā izcīnītā pirmā vieta LBL 2. divīzijas turnīrā kopā ar Līvānu komandu, kas nodrošināja automātisku līdzdalību nākamās sezonas LBL 1. divīzijā , diemžēl saistībā ar ekonomisko krīzi komanda izjuka.

Vai esi piefiksējis kādus oficiālus vai neoficiālus rekordus, ko esi sasniedzis basketbola laukumā?

Diemžēl statistikai nepievēršu tik sīku uzmanību un baudu katru spēli no tās sākuma.

Ko, kā spēlētājs vēlētos ieteikt LBAL ?

Vēlētos, lai LBAL turpina attīstīties, piesaista jaunas komandas, kas veicinātu konkurenci un palielinātu spēļu līmeni. Galvenais ir neapstāties pie sasniegtā un turpināt uzsākto, vēlu veiksmi un turpmāko izaugsmi!

Paldies Nauri par interviju un noteikti ka tiksimies vēl kādu reizi sadaļā INTERVIJAS, novēlu veiksmi gan Tev gan komandai un galvenais, lai būtu laba vesēlība !!

2015/2016 sezonas PLAY-OFF MVP
Nauris Miezis
RUMBA/LSPA

LBAL APSKATNIEKS
Saturday afternoon for the second game of the round met Latvian and Ukrainian amateur teams.

Teams from Russia and Latvia confronted each other in the first game ..........


Ir jautājumi LBAL?

LBAL jautā?
Jūsu domas par GHETTO KABANA sacensībām, LBAL regulārā turnīra starplaikos ?
100%
0%
0%

Reģistrējies, lai nobalsotu.

ATBALSTĪTĀJI

SADARBĪBAS PARTNERI

LBAL © 2017